Za kółkiem samochodu z wypożyczalni (cz. 2) – zwiedzamy podlaskie parki narodowe

  • Czerwiec 10, 2019
  • Blog
wycieczka autem z wypożyczalni

Wypożyczalnia samochodów może okazać się nieoceniona także wtedy, kiedy zaplanowany został wyjazd do atrakcyjnych przyrodniczo miejsc. Na Podlasiu znajdziesz aż 4 takie miejsca, ponieważ jest to region nieskażony przemysłem na wielką skalę, a więc idealny na odpoczynek.

Skorzystaj z wypożyczalni samochodów, jadąc do rezerwatów przyrody

Do siedziby parków dojechać łatwo. Ale już wyjazd w teren będzie bardziej wymagający – także dla samochodu, którym się wybieramy. Jeśli mamy w garażu niezupełnie sprawne auto, miejski samochód lub przyjechaliśmy w okolice pociągiem, a chcemy pozwiedzać, skierujmy kroki do wypożyczalni aut. Dostaniemy tam samochód sprawy, bezpieczny, który sprawdzi się nawet na bezdrożach.

1. Białowieski Park Narodowy

puszcza latemPark obejmuje kompleks leśny Puszczy Białowieskiej, słynącej jako siedlisko żubrów. Ten bliski wyginięcia niegdyś gatunek zwierząt, obecnie liczy tutaj ponad 900 osobników. Poza żubrem spotkasz również inne gatunki ssaków, a także ptaki i mniejszych przedstawicieli fauny. Ciekawa roślinność porasta cały obszar, tworząc optymalny mikroklimat. Co ciekawe – w tutejszych okolicach kręcono sceny do filmu „Opowieści z Narnii”.

Z wypożyczalni aut wybierz na przykład Opel Antara – dojedziesz szybko i wygodnie.

2. Biebrzański Park Narodowy

Urokliwa nizina przy rzece Biebrzy stanowi obszar o zróżnicowanej roślinności, liczącej szacunkowo 950 gatunków. Bagienne tereny podmokłe sprawiają, że w parku przeważają miejsca dzikie, natomiast jeżeli planujesz urządzić tutaj pieszą wędrówkę, masz do dyspozycji około 600 km szlaków turystycznych.

Auto z wypożyczalni na dojazd do celu – Kia Carens – także dla dużej rodziny.

3. Narwiański Park Narodowy

samochód jadący po bezdrożach

Leży w bagiennej dolinie Narwi, rzeki zwanej „Polską Amazonią”. Narew zawdzięcza ten epitet ciekawej sieci rozgałęzień unikalnych na skalę Polski, ale też Europy. Nieprzeciętna roślinność wodna i szuwarowa oraz obecność ponad 200 gatunków ptaków lęgowych stanowią naturalne dopełnienie krajobrazu tego parku.

Na taką wyprawę wybierz z naszej oferty Audi Q7 lub inny samochód terenowy.

4. Wigierski Park Narodowy

Pośród licznych lasów i jezior znajdziesz czystą naturę. Aktywny wypoczynek możliwy jest za sprawą wielu ścieżek edukacyjnych i rowerowych, natomiast dla obserwatorów idealne będą platformy widokowe, kładki lub pomosty. Z roślin godne uwagi są rosiczki, lilie oraz inne gatunki, występujące licznie na tym terenie.

Dłuższy wypoczynek nad Czarną Hańczą? Z wypożyczalni aut wybierz Volkswagen Touran

Wynajem samochodów w trosce o przyrodę

Nowoczesne auta są przyjazne dla środowiska. Dzięki tym z naszej oferty masz pewność, że Twoja wyprawa do parku narodowego nie zagraża przyrodzie. Natura na Podlasiu jest tak unikalna, że nie wystarczy ją podziwiać – warto także o nią dbać.

Back to top