Za kółkiem samochodu z wypożyczalni (cz. 1) – zwiedzamy podlaskie miasta i miasteczka

mężczyzna prowadzący samochód rozmawia przez telefon

Urokliwe krajobrazy Podlasia, ciekawe zabytki oraz współczesne parki krajobrazowe położone w tej szerokości geograficznej sprawiają, że jest to region chętnie odwiedzany o każdej porze roku. Nieocenioną pomocą dla tych, którzy tu przyjechali i chcieliby poznać region z bliska, okaże się wypożyczalnia aut.

Auto z wypożyczalni samochodów – sposób na sprawne podróżowanie

Nie sposób wymienić i zwiedzić wszystkie ciekawe miejsca, natomiast aby zobaczyć jak najwięcej, należy zapewnić sobie na czas podróży solidne auto. Odwiedź zatem wypożyczalnię samochodów i w drogę! Poniżej lista 3 ciekawych miejscowości, a w drugiej części – parki narodowe.

1. Białystok, czyli stolica Podlasia

pałac Branickich w białymstoku z bliskaNajwiększe miasto województwa w około 32% zajmują tereny zielone, czyli parki, skwery i lasy, składające się na przyjazny mikroklimat. Zwiedzić zaś warto Park Branickich bogaty w pomniki, fontanny, kamienne rzeźby oraz stare drzewostany. Rozległy obszar sprawia, że można zarówno przejść się głównymi alejami, jak też zobaczyć miejsca nieco w cieniu. Na terenie kompleksu parkowo-pałacowego znajduje się również Pałac Branickich, którego niezwykła historia sięga XVI.

Odpowiednie auto z wypożyczalni: niewielka i zwrotna Kia Rio.

2. Osowiec i pamiątki z historii

Forteca o nazwie Twierdza Osowiec jest charakterystyczna dla krajobrazu miejscowości. Te carskie zabudowania zaczęto wznosić w okresie po wojnie krymskiej. Obecnie spośród 4 fortów możliwe jest zwiedzanie Fortu Centralnego, gdzie zlokalizowane jest Muzeum Twierdzy Osowiec, upamiętniające także czas I i II wojny światowej. Pasjonaci świata zwierząt znajdą tutaj natomiast duże zimowe skupiska nietoperzy.

A jeśli cenimy jeszcze muzyczne przygody – w pobliskim Goniądzu w lipcu odbywa się – już po raz drugi – festiwal Rock na Bagnie (http://rocknabagnie.com.pl/).

Dobrym wyborem będzie terenowa Toyota Rav 4 z napędem na cztery koła.

3. Suwałki w ciekawej odsłonie

dziewczyny pływające na basenie„Polski Biegun Zimna” będzie budzić miłe wspomnienia, jeżeli zdecydujesz przyjechać tutaj i przekonać się, jak ciekawe jest to miasto. W zależności od upodobań możesz zaplanować na przykład zwiedzanie historyczne i wybrać się do Muzeum Historii i Tradycji Żołnierzy Suwalszczyzny z wystawą sprzętu wojskowego na terenie otwartym albo zobaczyć dom Marii Konopnickiej, obecnie także muzeum. Jeśli wolisz aktywne spędzanie czasu – miasto zaoferuje rozrywki w nowoczesnym Aquaparku.

W naszej wypożyczalni wybrać warto oszczędnego Seata Leon ST.

Wynajem samochodów na dowolną podróż

Usługa wynajmu samochodów sprawi, że przyjemnością stanie się dojazd oraz zwiedzanie podlaskich miast i miejscowości, ale także dotarcie do parków narodowych, które zostaną przedstawione w drugiej części tego krótkiego przewodnika. Wybierając sprawne i nowoczesne auto, zapewnisz sobie komfort i zwiększysz bezpieczeństwo swoje oraz najbliższych na każdej trasie.

Back to top