Wynajem aut – idealny samochód dla kobiety

  • Październik 10, 2018
  • Blog
kobieta siedząca za kółkiem samochodu z wypożyczalni aut

Czy taki istnieje? Tak! Psycholodzy i praktycy określili dokładnie – po wielu latach badań – w jakim typie auta piękna płeć czuje się najlepiej. Zatem… drogie panie, jeżeli zastanawiacie się, który samochód wynająć – czym prędzej podpowiadamy. I nieprawdą jest, że liczy się tylko kolor! Wybór nie jest prosty, bo ciekawych samochodów w wypożyczalni aut mamy sporo. A panie… czasem przechadzają się od pojazdu do pojazdu – niczym po sklepie z ubraniami – i… przymierzają, porównują, analizują. Coraz częściej zaglądają też pod maski, dopytują o przyśpieszenie, spalanie…

Recepta na dobre auto z wypożyczalni

Nie ma jednej recepty, jednego przepisu – dziś auta zastępcze czy też wynajmowane samochody muszą być dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Są jednak pewne stałe elementy, na które kobiety przeważnie zwracają uwagę przy najmie samochodu. Liczy się rozmiar. Im mniejszy, tym… lepszy – z czysto praktycznego powodu. Mały samochód łatwiej się prowadzi, łatwiej parkuje i manewruje. A to w jeździe po mieście najbardziej się przydaje. Bo przecież na parkingach w centrum miasta czy w centrach handlowych wiecznie brakuje przede wszystkim miejsca. Poza tym panie uważnie liczą – mniejszy samochód jest tańszy w utrzymaniu, mniej pali.

Kobiecy samochód do wynajęcia – duży bagażnik to podstawa


szczęśliwa kobieta w czerwonym aucie z wypożyczalni samochodówKolor się liczy – to prawda, ale nie jest aż tak ważny. Bo świat kobiet – to świat estetyki. Stąd kolejne – jakże częste – kryterium wyboru samochodu do wynajęcia. Sylwetka –auta. W połączeniu z kolorem ma
wyrażać osobowość. Dlatego panie wolą samochody eleganckie, w wyrazistych kolorach. Być może to jest tajemnica dużej popularności wśród naszych białostockich klientek czerwonego modelu KIA Rio czy Toyoty Yaris. Konkuruje z nimi o prym jeszcze inny przedstawiciel „z gatunku aut kobiecych”. Niech nazwa nie myli – Seat Leon. Jak na swoją klasę ma… naprawdę lwich (dużych) rozmiarów bagażnik. I tu pojawia się kolejne kryterium – kobiety są specyficznie praktyczne, jeżeli chodzi o pojemność bagażnika. Auto nie musi być duże – ale bagażnik… już tak. I nie kojarzmy tego od razu z miejscem na duże zakupy. Panie często oprócz swoich rzeczy muszą pomieścić także rzeczy dzieci, no i bagaż podręczny… bywa czasem wyjątkowo duży. I tu pojawia się jeszcze jeden konkurent do tytułu ulubionego samochodu kobiecego – Peugeot 301 z instalacją LPG. Oszczędny, z elegancką linią i… bagażnikiem o pojemności nawet powyżej 1000 litrów.

Car rental zapewnia komfort i bezpieczeństwo

piękna kobieta w okularach w samochodzie z wypożyczalni autTo kolejne rzeczy, cenione przez kobiety. Niektóre z naszych klientek znakomicie orientują się w rankingach niezawodności aut i znają wyniki testów zderzeniowych, zwłaszcza tych najpopularniejszych Euro NCAP. A są to testy cenne także rodziców, ponieważ od lat auta są badane także pod kątem bezpiecznego przewożenia dzieci.

Dlatego w naszej ofercie najmu aut znalazła się m.in. siedmioosobowa KIA Carens, uznana dwa lala temu za najbezpieczniejszy minivan (na podstawie wyników w testach Euro NCAP) czy Toyota Avensis w kategorii dużych samochodów rodzinnych. Wypożyczając samochód, oczywiście jesteśmy przekonani, że auto wróci do nas w nienaruszonym stanie. Ale… sami doskonale wiemy, że bezpieczeństwo na drodze jest wypadkową wielu czynników. Dlatego także my stawiamy na sprawdzone marki – by zapewnić klientom maksimum komfortu i przede wszystkim bezpieczeństwa.

Wniosek nasuwa się jeden – kobieta chce po prostu dobrze czuć się w samochodzie. Bezpiecznie, komfortowo i ładnie, bo samochód musi jej także „wpaść w oko”. Inaczej jest za to u mężczyzn – tu liczy się wyrabiana przez lata marka auta. O tym, jakie samochody preferują panowie – przeczytacie także na naszym blogu.

Back to top