Samochody z automatyczną skrzynią biegów

Samochody z automatyczną skrzynią biegów nie są zbyt popularne w Polsce, co właściwie nie wynika z jakichkolwiek argumentów, a jedynie z faktu dotychczasowej, niewielkiej oferty dla kierowców w tym zakresie. Jesteśmy więc przyzwyczajeni do manualnych skrzyń biegów. Faktem jest jednak, iż automat to większy komfort i wygoda dla kierowcy. Dlatego też „przesiadka” na niego kierowcy przyzwyczajonego do skrzyni manualnej jest zwykle drobnostką, jednak nie działa to w obie strony. Przyzwyczajenie się do skrzyni automatycznej sprawia, że nie chce się już z niej rezygnować.

Jak działa automatyczna skrzynia biegów?

Automatyczna skrzynia biegów nie wymusza stałego operowania dźwignią zmiany biegów oraz sprzęgłem – wystarczy hamulec i gaz. A jako że coraz częściej stoimy w korkach, w tych właśnie warunkach najpełniej i najłatwiej docenić zalety „automatu”. Prawą ręką można w tym czasie swobodnie obsługiwać komputer pokładowy.

Dlatego też automatyczne skrzynie biegów montowane są zazwyczaj w samochodach luksusowych, w których każda najmniejsza dogodność pozwalająca zwolnić kierowcę od skupiania się na prowadzeniu pojazdu jest wysoko cieniona.

Wynajem aut z automatem w „Auto w 5 minut”

We flocie naszej wypożyczalni samochodów znajdują się auta z automatyczną skrzynią biegów. Pragniemy w tym względzie zaspokoić preferencje naszych klientów, wiemy bowiem jak trudno, po przyzwyczajeniu się do komfortu używania skrzyni automatycznej, przestawić się na manualną. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych samochodów z automatyczną skrzynią biegów.

Back to top