Tak zwany SUV to rodzaj luksusowego samochodu łączącego w sobie cechy wygodnego auta osobowego i wygląd terenówki. Nie zawsze jednak posiada on właściwości tego ostatniego, gdyż zazwyczaj jest stylizowany w odpowiedni sposób. Jest to więc duży (rodzinny) i wygodny samochód osobowy, który posiada pewne dodatkowe zalety, jak chociażby wysokie zawieszenie, co pozwala mu opcjonalnie zjechać z tradycyjnej drogi i cieszyć się widokami, ale też dojechać tam, gdzie zwykła osobówka może nie dać sobie rady.

SUVy i ich zalety

Zatem do podstawowych zalet SUV-ów należy ich wszechstronność i mobilność. Wynika to z ich specyfiki i m.in. takich elementów, jak: konstrukcja samonośna, nierzadko opcjonalny napęd na 4 koła oraz skrzynia rozdzielczo-redukcyjna. Poza tym, że świetnie się prezentują mogą więc służyć też do spełnienia fantazji, jak chociażby spontaniczny wyjazd poza miasto w dzicz lub zwiedzanie okolic niedostępnych dla zwykłych samochodów.

Oczywiście SUVy posiadają również zalety aut luksusowych i pomijając pakiety, w jakie można je wyposażyć, komfort jazdy znacząco podnoszą m.in.: wielka przednia szyba, która poprawia widoczność, wysokość siedzisk wpływająca na zwiększenie kontroli prowadzenia auta, duża przestrzeń wewnętrzna czy też przejmowanie przeciążeń przez samonośne nadwozie.

Wynajem aut typu SUV w naszej wypożyczalni samochodów

Nasza wypożyczalnia samochodów „Auto w 5 minut” posiada w ofercie między innymi SUVy – Audi Q7 3.0 TDI 4×4 z 2013 roku oraz Opla Antarę CDTI z 2014 roku. Auta te to znane i sprawdzone marki, a ich roczniki skojarzone są z nowoczesnym designem oraz sprawiają, że znajdują się w nich najnowocześniejsze technologie wpływające na zwiększenie komfortu jazdy.

Back to top