Ciągniki siodłowe

Ciągnik siodłowy potocznie nazywany jest tirem. Służy on z definicji do ciągnięcia innych pojazdów, które nie posiadają własnego napędu. Względem „zwykłych” samochodów ciężarowych posiada on wiele zalet: może przewozić większe obciążenia, lepiej się nim manewruje i jest bardziej uniwersalny w zakresie przewożonych ładunków, co jest korzystne ze względów ekonomicznych, gdyż wystarczy zastosować innego rodzaju naczepę – ich zmiana jest stosunkowo szybka.

Wynajem samochodów typu TIR w „Auto w 5 minut”

Nasza wypożyczalnia aut proponuje Państwu wynajem doskonałego ciągnika siodłowego jakim jest Mercedes-Benz Actros 1851 LS 4×2 z 2015 roku. Model ten jest zwycięzcą konkursu na najlepszą ciężarówkę 2009 i 2012 roku. Jest on szczególnie ceniony za kabinę premium, która dostarcza dużego komfortu kierowcy oraz za wytrzymałość konstrukcji. Niebagatelna i podziwiana jest też dynamiczna i „muskularna” nadbudówka ciągnika, oraz jej funkcjonalność aerodynamiczna – testowana była w tunelach powietrznych i osiągała bardzo dobre wyniki.

Kabina premium, do której należy wrócić, jest jedną z najwyżej cenionych na rynku. Większość znajdujących się w niej elementów jest zwrócona w stronę kierowcy, by umożliwić mu wygodne korzystanie ze wszelkich udogodnień, jakie oferuje. Użyte w produkcji materiały są wysokiej jakości, cenione przez kierowców jest również wygodne siedzisko. Jako że samochód jest przewidziany do dalekich tras, należy wspomnieć o miejscu do spania, które spełnia większość standardów, a jego wymiary to 200 na 750 mm. Można również regulować jego wysokość.

Back to top